logo-ico
post_thumbnail_60677

Що таке Smart Home або Розумний Дім?

Розумний Дім для більшості людей – це інтелектуальна мережа технічних пристроїв всередині оселі. Але як виглядає ця «мережа» у деталях? Які вимоги повинні бути виконані заздалегідь? Які стандарти існують? Як працює система Smart Home? Отож сьогодні детально про все це в нашій статті.

Що означає розумний будинок?

Стандартного визначення Smart Home немає. Якщо ж висловлюватися просто, система Розумний Дім – це загальний термін для приміщення, в якому такі елементи, як освітлення, радіатори, штори і побутові електроприлади, об’єднані в мережу і управляються через планшет чи смартфон.

Як Smart Home працює на практиці?

Власник розумної оселі може управляти системою опалення через смартфон таким чином, щоб будинок нагрівався до бажаної температури до моменту його прибуття. Він також може використовувати смартфон для керування аудіо-системою по всьому будинку, вмикаючи одну й ту ж музику в кожній кімнаті, або спеціальну мелодію для кожної.

А ще програмовані термостати, які “харчуються” метеорологічними даними і, таким чином, керують радіаторами по погоді за вікном або зламостійкі вікна, які дають сигнал тривоги, коли несподівано відкриваються. Функції Smart Home поділяють на три великі категорії: комфорт, енергоефективність та безпеку.

Чому різні стандарти передачі даних?

Оскільки на ринку не один, а кілька виробників і постачальників smart-пристроїв, існують різні стандарти передачі даних. Щоб зрозуміти, як працює Smart Home, варто знати плюси і мінуси найпоширеніших з них.

WLAN: Більшість людей стикаються з Wi-Fi або на роботі, або у власному будинку. Цей стандарт передачі даних переважає на смартфонах і планшетах. Однак для об’єднання інтелектуальних побутових пристроїв в мережу він підходить лише частково. З одного боку, він споживає багато електроенергії, а з іншого – часто перевантажується. Можна порівняти WLAN також з постійно завантаженої трасою, на якій часто утворюються пробки.

ZigBee: Багато виробників розробили спеціальні стандарти передачі даних спеціально для пристроїв Smart Home. Вони не тільки споживають менше електроенергії, вони автоматично переходять в режим глибокого сну, коли ними не користуються. Це робить їх дуже енергоефективними. Одним з таких стандартів передачі даних є ZigBee.

Z-Wave: спеціально розроблена для використання в розумному будинку і відрізняється енергозберігаючої роботою. Як і ZigBee, Z-Wave може зіткнутися з проблемами сумісності з пристроями, що використовують інший стандарт передачі.

KNX: Стандарт провідної передачі даних, який є безпечним і безвідмовним. Різноманітність варіантів використання і просте налаштування. Можливість простого додавання нових пристроїв і зміна існуючих завдяки існуванню власного ПО. Простота в пошуку несправностей. Відсутність кабелів на поверхні, все встановлюється на етапі ремонту. Відсутність зв’язку між силовими лініями та лініями для передачі інформації. Також, великою перевагою даної мережі є присутність власної пам’яті в кожному з пристроїв. Їх налаштування зберігаються в постійній пам’яті. Це дозволяє не переналаштовувати все спочатку після відсутності електроенергії.

Ми – компанія Смарттех, працюємо саме із стандартом KNX – тому що він найнадійніший з усіх вище перерахованих.

Хочеш встановити систему Розумний Дім (Smart Home) в своїй оселі? Зв’яжись з нами, і ми з задоволенням тобі допоможемо!
Номер наших менеджерів – (044) 545 77 06.

Запишись на демонстрацію розумного будинку

ЗАПИСАТИСЯ

Академія

ПЕРЕЙТИ

Каталог з товарами для розумного будинку

ПЕРЕЙТИ