Історія створення компанії «Смарттех Груп»

Моє становлення як підприємця і бізнесмена відбулося в 2006 році. На той момент я працював в іноземній компанії на посаді project-менеджера, очолював відділ, де працювало 5 спеціалістів. Я планував свою подальшу кар’єру саме в цій компанії, і в майбутньому уявляв себе директором якогось іноземного представництва в Україні. Там були порівняно високі офіційні зарплати, хороший соціальний пакет і такі робочі інструменти, як автомобіль та ноутбук. Враховуючи що ноутбуки тоді тільки з’являлися, це було досить престижно.

Але моя дружина завжди говорила, що я можу більше, зможу відкрити власний бізнес, зможу працювати сам. На той момент я не розумів, як це зробити. На той час я думав, що бізнес можуть вести люди лише зі зв’язками.

Для мене було прикладом заснування власного бізнесу моєї дружини, який почав приносити їй особистий дохід. Коли вона його відкривала, в неї було чітке бачення, що вона хоче отримати в результаті. Я лише допомагав трохи грошима і з ремонтом в залі. Все інше вона робила сама. Це для мене було першим прозрінням. Адже я від початку сумнівався в позитивному результаті, просто не заважав. А коли все запрацювало, я побачив, що може бути і так.

 

Планування власного бізнесу

 

В кінці 2009 року я почав планувати відкриття власного бізнесу, як раз були гроші для запуску і я шукав напрямок, чим можна зайнятися. Було кілька можливих варіантів, мене завжди цікавили нові технології, такі як світлодіодне освітлення і система «Розумний Дім». Світлодіодне освітлення мені було зрозуміле, тому що я свого часу займався продажами різного освітлювального обладнання. Система «Розумний Дім» для мене була абсолютно новою, я в ній нічого не розумів, але цей напрям був дуже цікавий, тому що я люблю по максимуму автоматизувати рутинні процеси, як на роботі, так і вдома. Але як я казав раніше, «Розумний Дім» я не знав. На той момент у мене був друг, який займався цією системою, але це був його бізнес, куди я не міг увійти через брак знань. Я допомагав йому з логістикою по доставці Crestron, цим наша співпраця обмежувалася.

 

Поїздка на виставку Hi-Tech Building

 

В кінці 2009 року ми разом з ним поїхали в Москву на виставку Hi-Tech Building, де були презентовані різні бренди. Я поїхав більше через цікавість. На цій виставці в перший раз представлявся китайський бренд автоматизації HDL. Як сказав мій друг, в них цікаві рішення і гарна якість. Тоді я ніяке рішення не прийняв, цей бренд зацікавив мого друга для його проектів. Однак саме ця поїздка стала доленосною.

На початку 2010 року я повертався на авто з дружиною з Австрії. Ми обговорювали з нею можливі варіанти мого бізнесу і тут мені прийшла ідея про дистриб’юцію бренду HDL в Україні. Мій товариш займався інсталяцією таких систем, представництва HDL в Україні не було, а в мене саме був великий досвід роботи в області просування брендів, який я отримав в іноземних компаніях. По приїзду я зустрівся з другом, і ми домовилися, що я візьму на себе роботу по дистриб’юції, а він допоможе мені з технічною підтримкою і з розумінням бренду та роботи системи.

 

Відкриття компанії «Смарттех»

 

У лютому 2010 року була відкрита компанія Смарттех, тоді ж були досягнуті перші домовленості з постачальником і закуплена перша партія обладнання.

У березні 2010 року ми з партнером поїхали на навчання по бренду HDL, яке проходило в місті Дубай. Саме там я почав розуміти основи автоматизації, тому що тренінг був досить ґрунтовний. Розповідалось про те, як потрібно правильно продавати і просувати систему «Розумний дім», а також основи програмування і побудови системи. Тоді я зрозумів її основні переваги та користь, яку вона принесе людям. Мені неймовірно сподобалася ідея Розумного Дому. Вона буквально полонила мене. З поїздки я повернувся маючи безліч ідей.

Як виявилося, працювати з просуванням «Розумного Дому» мені було досить легко. Здавалося, що все моє попереднє життя готувало саме для цього. Я закінчив Військовий інженерний інститут зв’язку. Там я вчився на курсі передачі даних і програмування. Навчався я добре і глибоко знав принципи передачі даних, побудови мереж передачі даних і поверхнево знав кілька мов програмування. Далі була служба в армії, яка проходила в Одесі, через півтора року звільнився у званні старшого лейтенанта. Перша моя робота була пов’язана з системами освітлення. Я був продавцем, але саме тоді я почав добре розбиратися в системах освітлення, в протоколі DALI, принципах керування яскравістю і багатьох інших рішеннях. В той час тільки почали з’являтися світлодіодні лампи, і я встиг отримати перші знання по світлодіодам.

 

«Життя готувало мене для «Розумного Дому»»

 

Пізніше я переїхав до Києва і влаштувався в компанію, яка займалася системами телекомунікації та телефонії. Пізніше з’явилася можливість перейти в іноземну фірму на найнижчу посаду, але з перспективою кар’єрного росту. Тут я отримав величезний досвід по принципам побудови компанії та дистриб’юції. Плюс до цього, компанія займалася продажем насосного обладнання, яке в свою чергу пов’язано з такими системами як водопостачання, кондиціонування, опалення. Мені довелося глибоко вивчати їх.

Це все мені стало в пригоді у вивченні системи «Розумний Дім». Адже для того, щоб бути хорошим інженером в системі автоматизації, необхідно дуже добре знати систему освітлення, принципи управління і побудови, а також системи опалення та кондиціонування, щоб вміти ними керувати. Треба розумітися на принципах побудови мереж передачі даних, програмування і налаштування систем передачі даних. Весь цей багаж знань у мене був. Я лише почав пізнавати принципи систем «Розумний Дім». Принципи побудови дистриб’юції допомогли мені правильно відбудовувати свій бізнес і розвивати свою компанію. Згодом в портфель додалися багато хороших брендів, які ми просуваємо в Україні. Знання ще більше поглибилися.

Зараз вже пройшло 10 років з моменту моєї роботи в сфері автоматизації. І я можу сказати, що мені досі дуже подобатися ця система, вона з кожним роком вміє все більше. Постійно з’являються новинки, які я люблю вивчати.

Крім того, я знаю всі переваги, які система дає її користувачам. В мене вдома також установлена система «Розумний Дім», я знаю, як з нею співпрацюють і дорослі, і діти. І мені дуже хочеться, щоб якомога більше людей дізналися про всі її переваги і змогли встановити таку систему у себе вдома.

 

Моя глобальна мета – «Розумний Дім» кожному!

 

Последние новости в нашей рассылке